وقتی انقلاب  اسلامی پیروز شد سنی نداشتم.پدرم انقلابی بود و  اعلامیه چاپ می کرد و عکس امام را از تظاهرات به خانه می آورد. پدرم می گفت امام قصد حکومت ندارد. او تنها رهبر اتقلاب است و بعد به قم بر می گردد و زمام اداره ی امور را به کاردان ها می سپارد. او البته سخت در اشتباه بود و بعدها که به جرم ریش نداشتن انگ طاغوتی بودن بهش چسباندند و خانه نشین شد متوجه اشتباه خود شد.

بی گمان امام راحل (قد .س)تمام خواص لازم رهبری را داشت. او چهره ای کاریزماتیک و قاطع بود و سرعت عجیبی در تصمیم گیری داشت . علی الخصوص اگر این تصمیمات- مانند شروع جنگ  و یا ادامه ی آن در وضعی که ما پیروز میدان بودیم و ادامه ی جنگ تنها  به قیمت نابودی مملکت تمام می شد – انقلابی و به نفع مصالح کشور باشد  . قاطعیت امام (قد .س)هم از جمله خصایل  بارز وی است. کمتر رهبری است که با این قاطعیت حکم اعدام زندانیان سیاسی را به صورت فله ای صادر کند ( سال های 67) و یا برای قتل یک نویسنده ( سلمان رشدی) در  آن سوی دنیا فتوایی صادر کند که هنوز هم جهانیان را انگشت به دهان نموده است. نمی توان  از آن مقام روحانی یاد کرد  و از قدرت بیان منحصر به فرد ، تسلط  بر زبان فارسی و لهجه ی فارسی دلنشین آن امام راحل (قد .س)سخنی نگقت.شایان ذکر است که امام راحل (قد .س)  اولین روحانی و پیشوایی است که ورزش بکس ( به ضم ب )  را وارد عرصه ی سیاست خارجی نمود و با کوباندن مشت محکم بر دهان ابر قدرتها فصلی تازه در گفتمان  ( کوفتمان) سیاسی جهانی گشود .

بطور خلاصه رهبری بی نقص و بدون اشتباه امام ، همراه با اخلاق ورزشکاری (1) تسلط به علوم زمان و بنیان تئوری های جدید در فیزیک (2)، گفتمان  دیپلوماتیک در سطح جهانی(3)  تحول در علوم سیاسی و ساختار های انقلابی (4) ، تبیین مبانی و اصول صحیح اقتصادی (5) و منش عارفانه و شاعرانه  و شفقت ذاتی  وی  آن چنان  رهبری را بوجود آورد که تا قرن ها تاریخ این سرزمین به خود نخواهد دید.

به دلایلی که برشمرده شد ،جای تعجب نیست اگر امروز سوزاندن عکس آن رهبر فرزانه رعشه بر دل هر مسلمان ازاده ای بیاندازد یا  بعد از گذشت بیست سال  از ارتحال ملکوتی اش هنوز خدمتگزاران نظام  مانند مهندس میر حسین موسوی  به نخست وزیری امام (قد .س) در آن دوران مشعشع تاریخ ایران افتخار کنند. تعجب آور نیست اگر هنوز خروج از خط امام  (قد .س)انحرافی بزرگ و نا بخشودنی محسوب شود .

در آستانه ی ارتحال جانگداز بنیان گذار کبیر انقلاب (قد .س)تسلیت به  نایب بر حقش مقام معظم رهبری  و رییس دولت  امام زمانش و تمامی دست ان در کاران نظام اسلامی  بر خود واجب می دانیم و امیدواریم ( هَمَه با هم ) به کوری چشم دشمنان و استکبار جهانی هرچه زودتر در جنات  با آن  روح خدا محشور شوند. .

توضیح: قد.س : قدس سره الشریف ( مقدس باد خاک او)

پانوشت ( فرازهایی از رهنمودهای ایشان):.

1)من ورزشکار نیستم ، اما ورزشکارها را دوست دارم

2) انقلاب ما انفجار نور بود

3)آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

4)لیکٍن اینگونه نباشد که آنگونه باشد ،

5)اقتصاد ماَلَ خر است