لابد مستحضرید که چندی پیش استاد علیرضا افتخاری استاد آواز موسیقی اصیل ایرانی در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار  به گرمی آقای احمدی‌نژاد را در آغوش کشید و گفت ، آقای رییس‌جمهور دوستت دارم.

این جمله ی استاد واکنش هایی را درمیان مردم ایجاد کرد و مدیر سایت رسمی ایشان در پاسخ به این واکنشها مطلبی را قلمی کرده اند که عینا در زیر آورده می شود:

اقای احمدی نژاد هم به استاد افتخاری گفته «دوستت دارم .صدایت را دوست دارم» . استاد افتخاری هم اهل بی ادبی نیست در واقع ادم بی ادبی نیست در آن لحظه می بایست خم می شد و دست رئیس جمهور را هم می بوسید (1)و احترام نشان می داد. این بحث افتخاری و رئیس جمهور نیست . بحث ادب است در مقابل ادب!!!

آهای کسانی که زبان اعتراض گشوده اید چرا در ان واحد مودب بودن شخصی را در مقابل رئیس جمهور بی ادبانه جلوه می دهید ؟ چطور استاد را شخص بی ادب می پندارید؟(2) او کارش را خوب بلد است و نیازی به راهنمائی های و حرفهای خارج از نزاکت شما ندارد. افرادی که به استاد معترضید خب یک دفعه سنگسارش کنید . شما مگر نگفتید می کشید پس بکشید!! تو که نمی دانی مملکت و عزت و فرهنگ و تاریخ و ابرو چیست؟! صدای استاد را گوش نکن .حرفهایی که دور از اندیشه است نزن. از جماعتی شنیده بودم که ایرانی ازاد است اما نه اینطور!! افرین بر شما با این حرمت داریتان افرین!! خودتان را پیدا کنید خود گم کرده ها.(3)

اوف(4) بر تو استاد که چنین طرفدارانی داشته باشی. ای وای بر افتخاری! که سی سال حرف دل انهایی را زدید که بی غیرت بودند.من از همینجا از استاد می خواهم دیگر به استدیو نروند و خود را به عذاب نکشند و برای امثال شماها نفس نزنند. شما که با هنرمند مملکت تان این چنین می کنید وای بر شما.

این حق استاد افتخاری نبود. بیاندیشید و تعقل کنید و بجای زبان اعتراض راه درست را انتخاب کنید.(5)

___

1) راستش در چنین فضای رومانتیکی که عشق و دلدادگی در آن موج می زند،  دست بوسی کفایت نمی کند ،مخصوصن که دست الوده به خون باشد. اینجور مواقع ادب حکم می کند خم شده و زیپ رییس جمحور را پایین کشیده و مراتب قدردانی را  با زبان به جا آورد.

2)البته هیچ کس تصور نکرده است که استاد بی ادب هستند. برخی دچار شبهه شده اند که استاد خایه مال تشریف دارند.

3)در اینکه استاد کارشان را خوب بلدند ما هم شکی نداریم. در ضمن ادبیات زیبا ، منطق قوی ، نثر عالی این نوشته بی شک در تاریخ ادبیات ما ماندگار خواهد شد. مردک چاروادار توی روز روشن مردم را بی غیرت خطاب می کندو دم از ادب هم  می زند.

4)اشاره به سوزش دل، با پوف اشتباه نشود.

5) تعجب می کنم که می گویند هیچ کس نمی تواند ایه ای مثل قران بیاورد. این جمله ی آخر را در نظر بگیرید ، نویسنده ناگهان  نعوذ بالله احساس خداوندی نموده و راه رستگاری را به ما نشان داده اند . باشد که همه ی ما عبرت گیریم و به راه راست هدایت شویم. {و انتم لا تعلمون}.