ایا میدانید همین الان که شما دارید این نوشته را میخوانید مردم خرمشهر به اب اشامیدنی سالم دسترسی ندارند؟  خرمشهری که یکی از دروازه های اصلی تجارت در رژیم گذشته و شهری بسیار اباد بود؟

ایا میدانید در کرمان و لرستان روستاهایی وجود دارد که بخاطر نداشتن راه ارتباطی و هیچگونه امکانات رفاهی ، مردمش هنوز فکر می کنند در ایران شاه حکومت می کند؟

ایا میدانید در تنب بزرگ که اینقدر برسر مالکیتش دعواو سروصداست فقط یک اتاق 12 متری بعنوان مدرسه  برای درس خواندن کودکان وجود دارد؟

ایا میدانید بعد از جنگ هشت ساله یک گروه از ژاپن برای بررسی به استان سیستان و بلوچستان رفتند و درزمانی که رود هیرمند هرساله طغیان میکرد وعده زیادی را بی خانمان میساخت ، این گروه درگزارش خود عنوان کرد که با کنترل اب رودخانه هیرمند و کانالیزه کردن اب و رواج کشاورزی ماشینی این استان در تنها سه سال قادر خواهد بود گندم مورد نیاز تمام ایران را تامین کند.؟ (و ایا میدانید این اتفاق نیفتاد تا افغانستان ارام شد و روی هیرمند در انسوی مرز سد ساخت  واب رودخانه هیرمند درایران خشک شد و مردم چه مشکلاتی را پیدا کردند؟ و ایا میدانید ما هنوز با تمام شعارهای اقایان در زمینه خودکفایی ، بزرگترین وارد کننده گندم در جهانیم؟ )

ایا تاکنون به این فکر کرده اید که چرا اکثر مرز نشینان ما مجبور به قاچاق کالا و مواد هستند ؟

ایا تا بحال فکر کرده اید چرا بیشترین امار طلاق و بیکاری در کشور مربوط به مناطق مرزی در غرب کشور است ؟

ایا تابحال فکر کرده اید چرا بیشترین دختران فراری از مناطق دور افتاده  به تهران میایند ؟

ایا تا بحال به اماربالای  خودسوزی دختران در استان ایلام و کرمانشاه دقت کرده اید؟

 

……..

در خانواده ای اهل سفر بزرگ شدم و این عادت تا زمانی که ایران بودم و حتی الان در این سوی دنیا هم با من مانده است .همیشه از وقتی بیاد دارم از خودم می پرسیدم چرا باید اینقدر محرومیت در جای جای کشورمان باشد انهم در حالی که ما براستی بر روی گنج خوابیده ایم ؟

بلا استثنا در تمام استان های ایران سرمایه ای  اعم از نفت (استان های جنوب غربی )،  صنعت ( استان هایی مانند اراک .اصفهان . اذربایجان ) ، موقعیت تجاری و ترانزیتی ( استان های حاشیه خلیج فارس و استان های مرزی )  ، معدن (کرمان .یزد. خراسان  ) جاذبه های طبیعی ( لرستان .استان های شمالی . اردبیل . استان های کویری ) ، جاذبه های توریستی(فارس .اصفهان )، جاذبه های مذهبی (خراسان . قم )  و ….وجود دارد

…..

دقت کرده اید تمام کشور هایی که نفت دارند دارای حکومت های دیکتاتور هستند؟(البته بجز نروژ) .. ایا این به این دلیل نیست که حکومت برای کسب درامد به مردمش محتاج نیست و پیشرفت یا پسرفت  ملت برایش علی السویه؟ و فقط باید از ازادی و فهمیدن مردم جلوگیری کند؟

 

…..

من در تاریخ سراغ ندارم تاکنون قسمتی از ایران با خواست مردم از ایران جدا شده باشد وبلکه برعکس همیشه پای یک دولت خارجی بطور مستقیم با جنگ و یا غیر مستقیم درمیان بوده است .

اصلا شما باورتان میشود یکروز کرد یا لر یا ترک و یا بلوچ یا گیلک و…. بخواهد جزء ایران نباشد؟

ماقرنهاست چنان درهم تنیده شدیم که جدا شدنی نیستیم .وقتی همه  ما  دل درگرو ایرانی اباد و ازاد داشته باشیم مطمن باشید کسی دلش نخواهد خواست از این گربه نشسته بر دیوار جدا شود ……