داستان از این قرار است که یک دیپلمات ایرانی در استخر حرکتی فرهنگی انجام داده است که متاسفانه با سو برداشت هایی مغرضانه با آن برخورد شده است.سفارت ایران در برزیل گزارش های مربوط به تخلف جنسی یک دیپلمات عضو این سفارتخانه را ناشی از «تفاوت های فرهنگی» دانسته و نادرست خوانده است. در پی انتشار گزارش هایی حاکی از اینکه حکمت الله قربانی، عضو سفارت ایران در برازیلیا، پایتخت برزیل، چند دختر نوجوان را در یک استخر شنا مورد تعدی جنسی قرار داده است، سفارت جمهوری اسلامی در برزیل اطلاعیه ای را منتشر کرده و گفته است که اتهام تعدی جنسی علیه این فرد نادرست بوده و «حاصل سوء تفاهم ناشی از تفاوت در رفتارهای فرهنگی بوده است.»

________________________

اینجانب ضمن تایید صحت مطالب فوق و  عملکرد خداپسندانه ی حکمت الله قربانی عضو برجسته ی سفارت ایران که برجستگی عضو ایشان اکنون بر هیچکس  پوشیده نیست، ضمن مسئلت توفیق هرچه بیشتر برای ایشان در راستای خدمات فرهنگی و آشنا نمودن کفار بلاد کفر با «فرهنگ راستین »  اسلام ، جهت بازکردن مطلب برای برزیلی های از خدا بی خبر، توجه ایشان را به سیره ی عملی پیامبر عظیم الشان اسلام  که اسوه ی ما مسلمانان است جلب می کنم .

در روایات است که آن بزرگوار فرمود:  از امت من نیست ، کسی که زنان را  چه در زمین و چه در آسمان انگشت نرساند و با ایشان شوخی نکند  و اگر در زیر آب باشد ، آن فرد بی گمان به بهشت داخل خواهد شد.  همانا که در بهشت برای ایشان حوری های پنج ساله مهیا نموده ایم که در کنار ایشان ارام گیرند.*

در برخی روایات  آمده است که  در ادامه یکی از اصحاب پیامبر پرسید که چگونه زنانی را باید انگشت کرد؟ و پیامبر فرمود : هر قدر آن زن سنش اندک تر ثوابش بیشتر. و اولی تر آنکه حتی به سن بلوغ نرسیده باشد. همانگونه که من عایشه را {….}  و در این کار حکمت فراوان است اگر عمل نمایید، باشد که رستگار شوید.

* رساله ی تتمه الباقی . اندر باب زن دوستی  و محبت به اطفال